بک لینک «Backlink» چیست؟

آیا می‌دانستید که روزانه بیش از 2 تریلیون جستجو در گوگل به ثبت می‌رسد؟ شما در طول یک روز چند بار برای دستیابی به پاسخ یک سوال به سراغ مرور‌گر‌ها می‌روید؟ آیا می‌دانید تفاوت وب‌سایتی که در لاین نخست به نمایش گذاشته شده ‌است و وب سایت‌هایی که در صفحات آخر هستند چیست؟ طی سال‌های گذشته، موتور‌های جستجو مسلح به الگوریتم‌هایی شده‌اند که بر اساس آنان وب سایت‌ها را دسته‌بندی می‌کنند. در این مطلب میخواهیم به آموزش و معرفی بک لینک بپردازیم. همراه اتوپیا باشید.

اصولا هر مخاطب تنها به سراغ وب‌سایت‌هایی می‌رود که در صفحه نخست بالا آمده‌اند. یکی از مهم‌ترین الگوریتم‌ها که سرو‌کار متخصص سئو با آن خواهد ‌بود، بک‌لینک است. بک لینک چیست و تاثیر آن در سئو وب‌سایت چگونه است؟ دستورالعمل‌های بسیاری برای سئو کلاه سفید وجود‌ دارد که استفاده از بک‌لینک طی فرآیند تولید محتوا را می‌توان یکی از مهم‌ترین‌ها دانست.

حتما برای شما پیش آمده است که در حال مطالعه‌ یک مقاله در یک صفحه وب باشید و زمانی که به پایان رسید لینک مقاله‌ای مرتبط و جذاب را مشاهده کنید. آیا این روند را تجربه نموده‌اید؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بک‌ لینک و اتصال به جهانی بی ‌نهایت

بک‌ لینک و اتصال به جهانی بی ‌نهایت

اگر جهان بی‌نهایت وب‌سایت‌ها را به عنوان یک بستر متحد در نظر بگیریم؛ بک لینک به معنای جهش از نقطه‌ای به نقطه‌ دیگر است و هر یک از این نقطه‌ها یک صفحه وب هستند. در تعریف حرفه‌ای باید بگوییم زمانی که از یک سایت به سایت دیگری لینک‌دهی می‌شود، بک لینک اتفاق افتاده است. این فرآیند عملی موثر در روند بهبود سئو وب‌سایت خواهد بود.

زمانی که وب‌سایتی لینک مقاله‌ وب‌سایت شما را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است؛ امکان افزایش مخاطب برای شما به وجود می‌آید. بک لینک توسط مسئول IT هر شرکت و کمپانی با نوعی زیبایی شناسی خاص در محتوا گنجانده می‌شود. افزایش بک‌لینک، به معنای افزایش بازدید کننده و افزایش نرخ تبدیل خواهد بود. لینک‌سازی در فضای گسترده‌ی وب، نکات و باید‌های بسیاری دارد. باید تلاش شود تا حجم لینک بیلدینگ از قواعد خارج نشود و بیش از حد نباشد. در این صورت سئوی سفید به سیاه گرایش ‌می‌یابد.

بیشتر بخوانید
کلمات کلیدی چیست؟

مزایای استفاده از بک‌ لینک چیست؟

• بهترین شیوه برای افزایش رتبه سایت در رده‌بندی‌های موتور جستجو بک لینک است
• افزایش ترافیک سایت از طریق ارجاع مخاطب
• جهش هدفمند مخاطب و در نتیجه بهبود بازدید سایت
• تسریع در روند برند‌سازی
• بک‌لینک با کیفیت، ارزشمند‌ترین ابزار برای وب‌های تازه راه‌اندازی شده است
• ایندکس صفحات گوگل با سرعت مناسب

انواع بک‌ لینک را بشناسید

انواع بک‌ لینک را بشناسید
  1. بک لینک از نوع follow؛
  2. بک لینک از نوع nofollow؛

در یک حالت کلی 2 نوع بک لینک داریم که مربوط به ارجاعات خارجی هستند. زمانی که یک لینک را به لینک خارجی پیوند می‌دهیم، در اصل ارزش و اعتبار محتوا را اثبات نموده‌ایم. از این طریق موتور‌های جستجو برای بررسی لینک و محتوا آماده خواهند بود. اما در صورتی که این لینک‌دهی خارجی صورت نگیرد، بنابراین اعتبار صفحه کاهش خواهد یافت.

لینک ‌دهی داخلی هم بک‌ لینک به شمار می‌ آید؟

باید بدانیم که خیر؛ این عمل در دامنه‌ بک لینک گنجانده نمی‌شود. در ‌واقع بک‌لینک که آن را با لینک بیلدینگ هم می‌شناسیم، پیوند سایت a به سایت b است. نکته‌ مهم این است که در صورت اسپم و انبوه شدن بک‌لینک، در واقع وب‌سایت موقعیت پنالتی خواهد یافت.

سئو‌سازی وب سایت با حجم بالای بک لینک مسیر دیگری را در پیش خواهد گرفت. متخصصین سئو با دانش و آگاهی، باید این حجم را کنترل نموده و برنامه‌ریزی دقیقی برای آن داشته باشند. زیاده‌روی در این نکته آثار مخربی را جایگزین آثار مثبت خواهد نمود.

چگونه می ‌توان بک ‌لینک ایجاد نمود؟

چگونه می ‌توان بک ‌لینک ایجاد نمود؟

• تعامل و کامنت‌گذاری در وب‌سایت‌های مختلف
• طراحی پروفایل در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف
• ایجاد رپورتاژ آگهی در سایت‌های مرتبط با خدمات
• تبلیغات در رسانه‌های مختلف آنلاین
• در وب‌سایت‌های ایرانی و غیر‌ایرانی پست مهمان منتشر کنید
• فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تعامل با مخاطبان
• به اشتراک‌گذاری لینک وب‌سایت در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک و…
• خرید بک‌لینک در انواع مختلف بنری و متنی

بیشتر بخوانید
آنالیز و تحلیل سئو سایت

بک‌ لینک و روند ارگانیک

  • در صورتی که لینک‌دهی طبیعی و اصولی باشد، برای وب‌سایت بسیار مفید خواهد بود.
  • این شیوه سبب افزایش اعتبار سایت برای مخاطب و در درجه دوم برای موتور‌های جستجو خواهد شد.
  • برای نمونه از یک وب‌سایت تبلیغات کسب‌و‌کار‌های آنلاین، لینک وب‌سایت کتاب‌فروشی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد

بهترین شیوه طراحی بک‌لینک‌های طبیعی به جای بک‌لینک مصنوعی و غیر‌واقعی است. بسیاری از صاحبان کسب و کارها با خرید بک‌لینک و پیوستن به اجتماع تبادل بک‌لینک؛ اعتبار وب‌سایت خود را به قیمت افزایش مخاطب کاهش ‌می‌دهند. تا حد امکان از خرید و فروش لینک دوری کنید. و فرآیند خرید هم باید اصولی و طبق قاعده خاصی پیش رود.

آنالیز بک لینک سایت با این ابزار‌ها ممکن هستند:

  1. SEMRush
  2. Ahrefs
  3. Google Search Console

بک ‌لینک ‌ها و سئو سایت

بک ‌لینک ‌ها و سئو سایت

رشد یک وب‌سایت و بهبود جایگاه آن به مرور اتفاق می‌افتد. اگر در تصورات خود، وب‌سایت شما در میان رقیبانتان درخشیده است و موفقیت بزرگی را انتظار دارید؛ طبق اصول گام بردارید. استفاده از خدمات سئو و طراحی استراتژی برای رشد را می‌توانید از شرکت‌های حرفه‌ای بسیاری دریافت کنید. بنابراین اگر خودتان زمان کافی را ندارید، می‌توانید با مراجعه به بهترین برند‌های طراحی سایت و سئو‌سازی این نیاز‌ها را رفع کنید.

فرآیند لینک بیلدینگ، گامی ارزشمند برای ایجاد یک وب‌سایت ایده‌آل و بی‌نقص خواهد بود. تلاش کنید تا این گام را هر چه محکم‌تر و با تداوم بردارید. هزینه‌ای که شرکت‌های سئو برای لینک‌سازی دریافت می‌کنند با توجه به وب‌سایت و بررسی آن می‌تواند متفاوت باشد. اما لینک‌دهی مدام و ارگانیک با توجه به تاثیر عمیقی که در برند‌سازی دارد، عاملی کلیدی و ضروری به شمار می‌آید.


[yasr_visitor_votes size=”medium”]
به این صفحه امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *