ابزارهای بهینه سازی تصاویر

همان‌طور که می‌دانید تصاویر از عناصر مهم و تاثیرگذار یک وب‌سایت است که در بحث سئو هم مهم است و بی‌توجهی به این موضوع باعث کاهش سرعت سایت می‌شود. افراد می‌توانند با بهینه‌سازی تصاویر وب‌سایت عملکرد و سرعت را افزایش دهند. در این مطلب به معرفی ابزارهای بهینه سازی تصاویر می‌پردازیم.

تفاوت بین فشرده‌سازی تغییر اندازه و تبدیل

  • فشرده‌سازی تصاویر در واقع فشرده‌سازی اطلاعات در تصاویر دیجیتال است و هدف از آن کاهش اندازه فایل در عین با کیفیت بودن است.
  •  تغییر اندازه تصاویر در اصل تغییر ابعاد بصری تصویر است. با تغییر اندازه تصاویر می‌توان حجم فایل‌ها را کاهش داد.
  • تبدیل در مقایسه با فشرده‌سازی و تغییر اندازه متفاوت‌تر است. تبدیل عکس به معنای تغییر فرمت فایل به انواع مختلف است. تبدیل یک تصویر اندازه و ابعاد آن را هم تغییر می‌دهد.

سرعت وب‌سایت در بحث رتبه‌بندی گوگل از مهم‌ترین مباحث سئو است که باید به آن توجه شود. سئو به عوامل زیادی وابسته است. سرعت سایت و مدت زمان انتظار برای بارگذاری صفحات بسیار در رضایت کاربران و ماندن آن‌ها در سایت اثر دارد. آپلود تصاویر با حجم بسیار بالا و در اصطلاح همان بهینه سازی شده تاثیر مستقیمی بر روی کاهش سرعت سایت دارد. در تحقیقات و آمارهای انجام شده نشان داده شده است که اگر تایم بارگذاری صفحه بیش‌تر از 3 ثانیه باشد کاربر صفحه مورد نظر را ترک می‌کند. ابزارهای زیادی برای بهینه سازی تصاویر وجود دارد که در ادامه محبوب‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

برنامه Jpeg Optimized یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر

برای بهینه سازی تصاویر به‌صورت آنلاین می‌توانید تصاویر JPEG را کاهش حجم داده و در بهبود سرعت و افزایش سایت آن را بهینه سازی کرد. این سایت به افراد اجازه آپلود و فشرده‌سازی تصاویر را می‌دهد. در نهایت تصاویر را می‌توانید به اندازه دلخواهتان بهینه سازی کرده و در سایت خود آپلود کنید. همچنین با JPEG می‌توانید سطح بهینه سازی و کیفیت تصاویر را تنظیم کنید.

وب‌سایت Jpeg Optimized با کم کردن حجم تصاویر کیفیت بالایی را ارائه می‌دهد. میزان تنوع پشتیبانی و خدمات وب‌سایت در تبدیل فایل‌های مختلف از مزایای خوب این وب‌سایت است. با این برنامه می‌توانید حجم تصاویر را در فرمت‌های JPEG و PNG به پایین‌ترین سطح بیاورید. با این افزونه می‌توان حداکثر 30 تصویر را به طور همزمان آپلود و فشرده‌سازی کرد. Jpeg Optimized از بهترین ابزارهای بهینه سازی تصاویر است که در بین وبمسترها تاکنون محبوب مانده است.

بیشتر بخوانید
بک لینک «Backlink» چیست؟

برنامه Image Recycle

این برنامه از بهترین و قدرتمندترین ابزارهای فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر است که فرمت‌های GIF، PNG، JPEG و PDF را پشتیبانی می‌کند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این برنامه می‌توان به تهیه گزارش و تجزیه و تحلیل فرمت بهینه سازی شده بر میزان افزایش یا کاهش سرعت اشاره کرد. این گزارش به‌صورت رایگان و با جزئیات کامل است. فشرده‌سازی عکس با این برنامه بسیار ساده است. برای استفاده دیگر ویژگی‌های این برنامه باید اشتراک خرید. این وب‌سایت به مدت 15 روز و حدود 100 مگابایت فایل را به‌صورت رایگان بهینه سازی می‌کند و بعد از گذشت 15 روز باید اشتراک خرید. با اشتراک می‌توان به‌صورت نامحدود به مدت 1 سال تصاویر وب‌سایت را بهینه سازی کرد.

برنامه CompressNow

برنامه CompressNow

با CompressNow می‌توان فایل‌هایی مثل GIF ،PNG و JPEG را بهینه سازی و فشرده‌سازی کرد. همچنین می‌توان 10 تصویر را به‌صورت همزمان فشرده‌سازی کرد. بعد از 30 دقیقه عکس‌های شما از سرور پاک خواهد شد. 

برنامه Caesium Image Compressor

برنامه Caesium Image Compressor

کمپرسور سزیوم یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر و اشتراک گذاری دیجیتال رایگان است. افزونه کمپرسور سزیوم این امکان را می‌دهد که کاربران شدت فشرده‌سازی و بهینه سازی تصویر خود را تعیین کنند. این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد که پیش‌نمایشی از فشرده‌سازی و بهینه سازی تصویر را مشاهده کنند.

برنامه Magento 2 Image

برنامه Magento 2 Image

این برنامه مناسب افرادی است که در بهینه‌سازی تصاویر حرفه‌ای هستند و قصد دارند چند تصویر را همزمان بهینه سازی و فشرده‌سازی کنند. از ویژگی‌های خوب این برنامه می‌توان به فشرده‌سازی، بهینه سازی خودکار و پشتیبان گیری منظم تصویرها و فایل‌ها اشاره کرد. همچنین برنامه Magento 2 Image قابلیت انتقال داده‌های با اتلاف و بدون اتلاف برای فشرده‌سازی فراهم می‌کند. نسخه آزمایشی این برنامه 60 روز رایگان است.

برنامه E WWW Image Optimizer

برنامه E WWW Image Optimizer

یک افزونه پرطرفدار است که با بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار کاربردی است. این افزونه به راحتی و به سرعت حجم تصویر موجود در وب‌سایت را کاهش می‌دهد و باعث افزایش سرعت وب‌سایت می‌شود. افزونه E WWW Image Optimizer امکاناتی مثل بهینه سازی، کاهش حجم تصویر، افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت و کاهش مصرف فضا و پهنای باند سرور دارد. این برنامه به کاربران خود یک طرح ساده رایگان می‌دهد. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به بهینه سازی تصاویر به‌صورت انبوه، بهینه سازی تصویر S3، بهینه سازی کامل پیکسلی و پشتیبانی از بهینه سازی زمان‌بندی شده اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
ضرورت استفاده از سئو چیست؟

برنامه Tiny Png یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر

برنامه Tiny Png یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر

وب‌سایت Tiny Png از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای بهینه سازی تصاویر است که می‌تواند فرمت فایل JPEG و PNG را مدیریت کند. کاربران می‌توانند 20 تصویر را همزمان بهینه سازی و فشرده‌سازی کنند. این برنامه هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پولی. نسخه رایگان Tiny Png فایل‌های زیر 5 مگابایت را پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند در ماه حداکثر 100 تصویر را بهینه سازی و آپلود کنند.

برنامه Imagine

افزونه IMAGINE یکی از ابزارهای بهینه سازی تصویر است که فایل‌های PNG و JPEG را برای macOS ، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می‌کند. از ویژگی‌های خوب این برنامه موتور پیش نمایش قبل و بعد از بهینه سازی تصویر است.

برنامه Gift of Speed

برنامه Gift of Speed

این برنامه دارای ابزارهای متنوعی برای فشرده‌سازی است که تصاویری با فرمت‌های PNG و JPEG را بهینه سازی می‌کند. Gift of Speed تکنیک‌ها و روش‌های متنوعی برای بهینه سازی تصویر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر فایل شما JPEG باشد فقط یکبار مجاز به بهینه سازی هستید اما اگر فایل شما PNG است می‌توان چندین بار و همزمان چند فایل را آپلود و فشرده‌سازی کرد.

برنامه JpegMini یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر

برنامه JpegMini یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر

ابزار بسیار خوبی برای بهینه سازی و فشرده‌سازی تصاویر است. این برنامه بدون کاهش کیفیت تصویر حجم آن را کاهش می‌دهد. برخلاف ظاهر ساده این برنامه عملکرد بسیار خوبی دارد. ویژگی‌های ابزار JpegMini شامل کاهش 80 درصدی حجم تصویر بدون کم شدن کیفیت آن، سرعت بالا در بهینه سازی، فضای ساده و عملکرد آسان، پشتیبانی از عکس‌های رزولوشن بالا، استفاده از تمامی هسته‌های پردازنده برای افزایش سرعت پردازش آن و مناسب برای تمام سیستم ها است. همچنین می‌توانید تصویر خود را قبل و بعد از بهینه سازی مقایسه کنید.

برنامه Convert Image

Convert Image یک برنامه بسیار کاربردی است با استفاده از آن می‌توان فرمت تصاویر را تغییر داد. Convert Image ابزار آنلاین بسیار خوبی برای بهینه سازی تصاویر است که عکس‌های JPEG را فشرده‌سازی می‌کند. همچنین می‌تواند تصاویر را به فرمت‌های دیگری مثل PNG ،GIF ،BMP و… تغییر داد.

برنامه EzGif

برنامه EzGif

نرم افزار آنلاین EzGif یکی از بهترین‌ ابزارهای بهینه سازی تصاویر است. افزونه EzGif مناسب برای بهینه سازی فایل‌های PNG ،JPEG ،GIF و… است که در هر کدام از ستون‌ها فایل مورد نظر را انتخاب و آپلود می‌کنید. حتی می‌توانید فایل‌های موردن ظر را کراپ، ریسایز، چرخش و بهینه سازی کنید. همچنین در این برنامه می‌توانید فایل JPG را به GIF، فایل PWB را به JPG و… به هر فایل مورد نظر دیگر تبدیل کنید. در این افزونه می‌توان تا 2000 فایل تا حجم 100 مگ را می‌توان آپلود و بهینه سازی کرد.

بیشتر بخوانید
کلمات کلیدی چیست؟

برنامه Short Pixel

یک افزونه پرکاربرد وردپرس است که از ابزارهای بهینه سازی تصاویر به حساب می‌آید. Short Pixel دارای ویژگی‌های مثل بهینه سازی و فشرده‌سازی تصویر با کمترین درصد کاهش کیفیت، بهینه سازی خودکار تصویر، نبود محدودیت در اندازه فایل‌ها، فشرده‌سازی چندگانه در یک زمان و سرعت بالای بهینه سازی است.

برنامه PNG Gauntlet

این وب‌سایت به کاربران کمک می‌کند تا تصاویر PNG خود را بهینه سازی کنند. همچنین می‌توان از ابزارهای دیگری مثل opti png، png out و… به‌صورت ترکیبی استفاده کرد. وبسیات PNG Gauntlet می‌تواند فایل‌های مثل TIFF ،GIF ،JPG و BMP را فشرده‌سازی و بهینه سازی کنید و به PNG تبدیل کنید.

برنامه Resize Photos

افزونه Resize Photos یکی از ابزارهای رایگان برای تغییر اندازه سایز عکس‌ها و از ابزارهای بهینه سازی تصاویر است. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا با راحت‌ترین روش‌ها تصاویرخود را با اندازه دلخواه و با کیفیت بالا بهینه سازی کنند. از امکانات خوب این برنامه می‌توان به تغییر اندازه سریع، سیستم برش تصویر برای حذف بخش‌های اضافی، چرخش تصاویر قبل از بهینه سازی، امکان ثبت لحظه‌ای تصویر و… اشاره کرد.

برنامه Imagekit-IO

برنامه Imagekit-IO

یکی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر است که خروجی کار بسیار با کیفیت است. از ویژگی‌های این ابزار می‌توان به تغییر فرمت تصویر علامت نگاری و همپوشانی متن برای اصلاح تصویر و کاهش 84 درصدی پهنای باند تصویر بدون کاهش کیفیت آن.

اگر می‌خواهید صفحه شما در موتورهای جستجوی گوگل مورد توجه افراد قرار بگیرد باید به بهینه سازی تصاویر وب‌سایت توجه کنید. همچنین اندازه مناسب تصاویر و کیفیت آن هم باید بسیار مدنظرتان قرار بگیرد. در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه بهترین ابزارهای بهینه سازی تصاویر و ویژگی هر کدام را شرح دهیم.

به این صفحه امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!