تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا می‌تواند درآمد و سود شما را سه برابر افزایش دهد. اگر یک تلفن هوشمند دارید از آن به‌عنوان کارخانه تولید محتوا استفاده کنید. موبایل استودیویی است که می‌تواند صدا، فیلم و تصاویر با کیفیت را ثبت و ضبط کند. با این حال، تولید محتوا با موبایل راهکارهایی دارد که تنها با اجرای آنها موفقیت خود را تضمین می‌کنید. سعی می‌کنیم در ادامه مهم‌ترین تکنیک‌ها و ابزارهای اصلی نولید محتوا با استفاده از گوشی‌های هوشمند را توضیح دهیم.

کاربرد محتواهای تولید شده با موبایل

وقتی از تولید محتوا با موبایل صحبت می‌کنیم سوال اصلی این است که کاربرد اصلی این نمونه محتوا چیست؟ جالب است بدانید این نمونه محتواها قابل بارگذاری در اینستاگرام یا سایت‌های مختلف هستند. می‌توانید از آنها برای تبلیغ خدمات یا ارائه محصولات خود کمک بگیرید. مطمئنا روزانه زمان زیادی را به استفاده از گوشی هوشمند خود اختصاص می‌دهید، پس بهتر است از این ابزار قدرتمند برای معرفی و توسعه کسب و کار خود استقاده کنید.

امکان تولید محتوا با موبایل در سه دسته محتوای متنی، ویدیویی و تصویری فراهم است. هر یک از این نمونه محتواها دارای قواعد و تکنیک‌های خاصی هستند. در ادامه به معرفی تکنیک‌های اصلی آنها می‌پردازیم.

تولید محتوای متنی با موبایل

کاربرد محتواهای متنی بسیار زیاد است. می‌توانید از یک متن حرفه‌ای به‌عنوان کپشن اینستاگرام، مقاله سایت، استوری یا کتاب الکترونیکی استفاده کنید. اما می‌دانید برای نوشتن یک محتوای طولانی و تاثیرگذار با نلفن هوشمند خود از چه روشی استفاده کنید؟ برای نوشتن متن طولانی با استفاده از موبایل از یک سه پایه رومیزی، صفحه کلید تاشو بلوتوثی و نرم افزار ورد استفاده کنید. استفاده از نزم‌افزار ورد مرحله صفحه‌آرایی را برای شما ساده‌تر می‌کند. شاید تعجب کیند اما مهم‌ترین نرم‌افزار برای تولید محتوای متنی با گوشی همان برنامه آفیس اندروید است.

اگر علاقه دارید که با استفاده از گوشی یک کتاب الکترونیک را در مدت زمانی بسیار کوتاه آماده کنید، باید از گوشی خود به‌عنوان یک لپ‌تاپ حرفه‌ای کمک بگیرید. کتاب الکترونیک یکی از از مراحل تولید محتوا با موبایل است که در گام اول باید در انتخاب موضوع و حوزه اصلی کتاب عملکرد مثبتی داشته باشید. توصیه ما این است که به‌جای یک موضوع معولی، به سراغ موضوعات خاص بروید. زمانی که حوزه اصلی تولید محتوا را انتخاب کردید با یک جستجوی ساده در گوگل، موضوعات شگفت‌انگیز را انتخاب کرده و روی آن متمرکز شوید.

در گام دوم باید بدانید که کارهای بزرگ در صورتی قابل انجام هستند که آنها را به بخش‌های کوچک تقسیم کرده باشید. سعی کنید کتاب را به شش قسمت کلی تبدیل کرده و زیرمجموعه‌های اصلی هر بخش را مشخص کنید. فراموش نکنید هر یک از بخش‌ها باید مکمل بخش قبل باشد. تنها در این صورت است که می‌توانید خواننده را به مطالعه تمام کتاب ترغیب کنید.

بیشتر بخوانید
تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

سومین گام برای تولید محتوا با موبایل به‌صورت متنی این است که هر یک از بخش‌های اصلی را به زیرمجموعه‌های مختلف تقسیم کنید. تعداد زیرمجموعه‌ها به نوع موضوع و سلیقه شما وابسته است. با این حال بهتر است که هر بخش حداقل دارای سه زیرمجموعه باشد. فراموش نکنید کتاب الکترونیک شما باید حدود 13 سرفصل اصلی و فرعی داشته باشد که برای مخاطب جذاب هستند.

باید بدانید مخاطب برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود به سراغ محتوای متنی یا کتاب‌های الگترونیک می‌شود. پس اصل مهم دیگر در تولید محتوا با موبایل انتخاب حداقل شش سوال کاربردی برای هر یک بخش‌های فرعی است. برای انتخاب سوالات سعی کنید از نگاه مخاطب به موضوع نگاه کنید. این روش سبب می‌شود که سوالات شما کاربردی باشند. پس از آن با صبر و حوصله به هر یک از این سوالات جواب‌های کوتاه و دقیق بدهید. استفاده از نقل‌قول‌ها، جستجو در اینترنت، تجربه‌های شخصی و بهره‌گیری از کتاب‌های معتبر روش‌های اصلی در پاسخگویی به سوالات هستند.

اخرین مرحله تولید محتوا با موبایل به‌صورت متنی این است که کتاب الکترونیک خود را تایپ و منتشر کنید. پس از اتمام کتاب می‌توانید بخش‌های اضافی را حذف کرده و به‌جای آن بخش‌های دیگری اضافه کنید. در انتهای این بخش باید گوییم خود را درگیر اعداد و ارقام نکنید. برای مثال، اگر حس کردید برای بیان تمام نکات تنها به سه بخش اصلی نیاز دارید یا سوالات اصلی کاربران بیشتر یا کمتز از شش عدد است، حتما نیاز مخاطب و گنجایش موضوع را در اولویت قرار دهید.

تمام مراحل فوق باید برای تولید محتوای صوتی و تصویری نیز انجام شود. تنها در صورت رعایت تمام موارد می‌توانید به سودآوری تولید محتوا با موبایل امیدوار باشید.

چرا تولید محتوا با موبایل مهم است

باید بدانید تولید محتوا با موبایل بیشتر برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد. اگر تعداد حساب‌های خود در این شبکه‌ها را افزایش دهید می‌توانید از طریق تبلیغات کاربردی به سود قابل‌قبولی دست پیدا کنید. با توجه به اینکه گوشی‌های هوشمند به ابزاری موثر در زندگی مدرن تبدیل شده، اغلب کاربران بیشتر وقت خود را صرف استفاده از موبایل و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌کنند. باید بداند تاثیر تولید محتوا با استفاده از گوشی‌های هوشمند به مراتب بیشتر از استفاده از لپتاپ یا کامپیوتر است.

بیشتر بخوانید
تولید محتوا بر اساس اصول سئو

اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی هستند که می‌توانید برای تبلیغات و افزایش فروش از تولید محتوا در این پلتفرم‌ها کمک بگیرید. تولید محتوا با موبایل علاوه بر اینکه می‌تواند به معرفی شما کمک کند، نقش مهمی در افزایش آگاهی شما از حوادث و رویدادهای جهان دارد. تاثیرگذار بودن محتوای تولید شده با گوشی‌های هوشمند به دلیل امکان استفاده از گجت‌های مختلف است.

هر زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید امکان تولید محتوا با موبایل برای شما فراهم خواهد بود. برای اینکه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی سایر بخش‌های زندگی شما را تحت‌تاثیر قرار ندهد، بهتر است اوقات فراغت خود را به تولید محتوا اختصاص دهید. برای افزایش جدب مخاطب و موفقیت در فرایند تولید محتوا با موبایل اصل کلیدی تولید مداوم محتوا است. باید از تکنیک‌های نوین و خلاقیت در تولید محتوا کمک بگیرید. تنها در این حالت است که در جذب مخاطب موفق خواهید بود. سعی کنید نرم‌افزارهای اصلی را بشناسید و از آنها در نوشتن یا طراحی محتوای خود کمک بگیرید.

تولید محتوا در یوتیوب

ابزارهای اصلی تولید محتوا

قابلیت‌ها مختلفی در گوشی‌های هوشمند وجود دارد که می‌توانید از آن برای تولید محتوا استفاده کنید. برای اینکه در این مسیر موفق باشید کافی است ابزارهای کاربرد یتولید محتوا با موبایل را بشناسید. مهم‌ترین ابزارهایی که می‌تواند کار شما را حرفه‌ای‌تر و جذاب‌تر نشان دهد عبارت است از:

ابزار Canva

یکی از عوامل مهمی که می‌تواند محتوای شما حرفه‌ای نشان دهد استفاده از قالب‌های زیبا است. هیچ برنامه‌ای به اندازه نرم‌افزار canva نمی‌تواند برای شما مفید و کاربردی باشد. کانوا یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های گرافیکی است. می‌توانید از دراپ و دراگ برای تصاویر استفاده کنید. امکان ویرایش تصاویر برای استوری با استفاده از این برنامه بسیار ساده است. اگر علاقه دارید لوگوی خود را به تصاویر اضافه کنید، مطمئن باشید کانوا این مزیت را برای شما فراهم می‌کند

مزیت دیگری که استفاده از نرم‌افزار canva برای تولید محتوا با موبایل دارد امکان ویرایش فیلم است. می‌توانید یک حساب گروهی در این برنامه تشکیل دهید و همزمان با سایر دوستان خود مرحله تولید و ویرایش محتوا را انجام دهید. این محصول در دو نسخه رایگان و پرمیوم وجود دارد. اگر به ویرایش‌های حرفه‌ای نیاز دارید نسخه پرمیوم بهترین گزینه است. این برنامه کاربردی قابل‌اجرا بر روی کامپیوتر، سیتم عامل اندروید و ios است.

برنامه Inshot

استوری یکی از قابلیت‌های اصلی شبکه‌های اجتماعی است. اگر، هدف اصلی شما از فعالیت در این شبکه‌ها، جذب مخاطب و افزایش فروش است نباید از اهمیت استوری غافل شوید. Inshot یکی از برنامه‌های کاربردی ات که به تولید استوری‌های حرفه‌ای برای اینستاگرام به شما کمک می‌کند. این برنامه با سیستم‌عامل‌های مختلف سازگار است. مزیت اصلی این نرم‌افزار ویزایش حرفه‌ای تصاویر  افزایش کیفیت آنها است.

بیشتر بخوانید
محتوای همیشه سبز چیست؟

اگر علاقه دارید در حین تولید محتوا با موبایل از موسیقی استفاده کنید، Inshot این مزیت را برای شما فراهم می‌کند. می‌توانید برای افزایش جذابیت استوری‌های خود از انواع آیکون‌ها و فیلترهای این برنامه کمک بگیرید. نسخه رایگان این برنامه بسیار کاربردی است و شما را خرید نسخه پرمیوم بی‌نیاز می‌کند. قالب‌های این نرم‌افزار در ساخت محتواهای جذاب بسیار مفید خواهد بود.

برنامه Quik

ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای موفقیت شما اهمیت زیادی دارد. نرم افزار quik کاربردی ‌ترین برنامه برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی با موبایل است. در این برنامه امکان اضافه کردن عکس و موسیقی به ویدئوها وجود دارد. مطمئنا می‌خواهید بدانید دلیل اصلی پبشنهاد نرم‌افزر quik برای تولید محتوا با موبایل چیست؟ دلیل اصلی این است که این برنامه از امکان افزودن 75 عکس در یک کلیپ برخوردار است.

فیلترهای موجود در این برنامه برای افزایش نما و جلوه تیزرها کاربردی است. این برنامه به‌صورت کاملا رایگان منتشر شده اما برای استفاده از هر یک از ابزارهای آن نیازمند پرداخت هزینه هستید. قابلیت اجرای آن بر روی سیستم‌عامل‌های ios و اندروید وجود دارد.

برنامه Wavepad Audio Editor

تولید محتوا با موبایل زمانی در جذب مخاطب موفق خواهد بود که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. این موضوع برای محتواهای تصویری، ویدئویی و صوتی ضروری است. برنامه Wavepad Audio Edito نرم‌افزاری است امکان ویرایش فایل های صوتی در سیستم‌عامل ios را فراهم می‌کند. فراموش نکنید تنها افرادی که از گوشی‌های آیفون برای تولید محتوا استفاده می‌کند، امکان اجرای این نرم‌افزار را دارند.

ابزارهای مختلف و تنظیمات متعدد این برنامه سبب شده که شما به نصب و اجرای هیچ برنامه دیگری نیاز نداشته باشید. کیفیت فایل‌های خروجی این برنامه به اندازه‌ای بالا است که می‌توانید مستقیما آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده کنید.

سخن پایانی

با توجه به اینکه گوشی‌های هوشمند جایگاه ویژه‌ای در زندگی مدرن دارند، می‌توانید از آنها برای جذب مخاطب و افزایش فروش استفاده کنید. راهکار اصلی برای تبلیغات در دنیای مدرن این است که با تکنیک‌های اصلی تولید محتوا با موبایل آشنا باشید. استفاده از تکنیک‌ها و اصول تولید محتوا زمانی شما را به هدف نهایی می‌رساند که از ابزارهای کاربردی کمک بگیرید. سعی کردیم علاوه بر ارائه اصول اساسی بر معرفی نرم‌افزارهای تولید محتوا با گوشی‌های هوشمند متمرکز شویم. مطمئنا این اطلاعات نقش مهمی در افزایش موفقیت شما خواهد داشت.

5/5 - (1 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *