بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام

آیا می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید فالوورهای بیشتری داشته باشید؟ امروزه استفاده از میان‌برهایی مانند خرید فالوور یا استفاده از ربات‌ها به‌ طور کلی منسوخ شده است. این ترفندها ممکن است تعداد فالوورهای شما را برای مدت کوتاهی افزایش دهند، اما در دراز مدت هیچ لطفی برای شما ندارند. دلیلش این است که تنها فالوورهای واقعا فعال اینستاگرام افرادی واقعی هستند که به برند شما اهمیت می‌دهند و با آن درگیر هستند. در این مقاله به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام می پردازیم؛ همراه اتوپیا باشید.

تعداد فالوورهای کاذب ممکن است عدد فالوورهای شما را افزایش دهند، اما به استراتژی اینستاگرام شما کمکی نمی‌کنند. افزایش فالوور اینستاگرام یک هدف عالی برای شروع است. جذب فالوور باید بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر باشد که به استراتژی کسب‌وکار شما و اهداف بازاریابی اجتماعی مرتبط باشد.

کاربردی ترین و بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام

در ادامه این مقاله ما به شما بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام را توضیح خواهیم داد.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

از خودتان چند سوال در مورد اینکه هدفتان چیست بپرسید:
مخاطبان شما چند ساله هستند؟ آن‌ها کجا زندگی می‌کنند؟
_چه زمانی و چگونه از اینستاگرام استفاده می‌کنند؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا نوع مناسبی از محتوای اینستاگرام را برای دسترسی به افرادی در اینستاگرام که به‌ احتمال زیاد شما را دنبال می‌کنند ایجاد کنید و به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام دست پیدا کنید. همچنین شما را بر روی نیازهای مخاطبان هدف خود متمرکز می‌کند تا بتوانید به طور مداوم محتوایی را ارائه دهید که باعث می‌شود طرفداران شما بخواهند در طولانی‌ مدت شما را دنبال کنند.

یک روتین ثابت ایجاد کنید

پست‌ها در صفحه شما باید در نگاه اول سریعا قابل تشخیص باشند. برای دستیابی به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام، شبکه اینستاگرام خود را به ‌عنوان یک واحد منسجم در نظر بگیرید.

از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

قبل از اینکه مردم بتوانند شما را در اینستاگرام دنبال کنند، باید شما را پیدا کنند. تعداد زیادی از متن‌ها در اینستاگرام قابل جستجو نیستند. نام کاربری شما آیدی اینستاگرام شماست. ایده خوبی است که آن را با آیدی‌ای که در سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید مطابقت دهید، زیرا این کار باعث می‌شود افراد شما را راحت‌تر پیدا کنند. از نام برند خود یا گونه‌ای از نام خود استفاده کنید که احتمالا مردم هنگام جستجوی نام تجاری شما از آن استفاده می‌کنند.

از هشتگ‌ های مرتبط برای دسترسی به کاربران جدید استفاده کنید

هشتگ‌ها در جستجوی اینستاگرام ظاهر می‌شوند. این بدان معناست که استفاده سنجیده از هشتگ‌ها می‌تواند یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام باشد. گنجاندن هشتگ‌های مرتبط می‌تواند به افراد کمک کند محتوای شما را پس از جستجو یا پس از کلیک بر روی هشتگ از یک پست مرتبط دیگر پیدا کنند.

کاربران اینستاگرام همچنین می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند، بنابراین محتوای هشتگ شده شما ممکن است در فید افرادی که هنوز اکانت شما را دنبال نمی‌کنند ظاهر شود.

بیو و پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

دو سوم بازدیدهای پروفایل اینستاگرام از افراد غیر فالوور است. این بازدیدکنندگان جدید همگی فالوورهای جدید رایگان اینستاگرام هستند. اما فقط در صورتی ‌که بیوگرافی و نمایه شما آن‌ها را متقاعد کند روی دکمه فالو کلیک می‌کنند. اگر نمایه شما نامشخص و ناقص باشد یا جذاب نباشد، این کار را انجام نمی‌دهند.

از 150 کاراکتر موجود در بیو خود نهایت استفاده را ببرید تا هویت برند خود را منتقل کنید و به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که چرا باید شما را دنبال کنند. این هم یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام می‌باشد.

بیشتر بخوانید
تولید محتوا در یوتیوب

یک شبکه زیبای اینستاگرام طراحی کنید

یک شبکه زیبای اینستاگرام طراحی کنید

این ممکن است خیلی بدیهی به نظر برسد، اما در واقع زمانی که به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام فکر می‌کنید، یک نقطه حیاتی است. هر پست در شبکه اینستاگرام شما باید کیفیت بالایی داشته باشد و از نظر بصری جذاب باشد. وقتی یک کاربر جدید از نمایه شما بازدید می‌کند، محتوا باید آن‌ها را به دیدن موارد بیشتر وادار کند.

متن ‌های جذاب و طولانی بنویسید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، نوشتن کپشن‌های عالی اینستاگرام نقش مهمی در کمک به شما برای دسترسی بیشتر و تعامل دارد. همانطور که قبلا دیدید، دسترسی و تعامل بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام در اینستاگرام هستند.

بهترین نظرات خود را پین کنید

یکی از ویژگی‌های کمتر شناخته شده اینستاگرام، امکان پین کردن حداکثر 3 کامنت برای هر پست است. چند راه وجود دارد که می‌توانید از این ویژگی جدید به ‌عنوان بخشی از برنامه خود برای چگونگی بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام استفاده کنید. از هر راهی که از این ویژگی جدید استفاده کنید، می‌تواند به شما در مدیریت مکالمه در پست‌هایتان کمک کند و فرصت‌های بیشتری برای تعامل و ارتباط بین شما و مخاطبانتان ایجاد کند.

حساب اینستاگرام خود را در شبکه ‌های دیگر تبلیغ کنید

یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام این است که افراد به ‌راحتی شما را پیدا کنند. پروفایل اینستاگرام شما باید به‌ راحتی قابل‌شناسایی باشد. اگر قبلا در شبکه اجتماعی دیگری فالوور ایجاد کرده‌اید، آن طرفداران را از حساب اینستاگرام خود مطلع کنید.

محتوایی را تولید کنید که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود

محتوایی را تولید کنید که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود

به ایجاد محتوایی فکر کنید که مردم بخواهند دوباره در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. هرکسی می‌تواند پست‌های فید اصلی شما را در استوری دوباره به اشتراک بگذارد. بازهم، این قابل کلیک است، بنابراین هرکسی که می‌خواهد بیشتر بداند می‌تواند روی پست اصلی شما کلیک کند. این یک راه آسان دیگر برای گسترش دسترسی شما به مخاطبان جدید و دنبال‌کنندگان جدید بالقوه است.

به اکسپلور توجه کنید

تب Explore دارای پست‌های اینستاگرام، استوری‌ها و IGTV است. کاربران ابتدا شبکه‌ای از محتوای انتخاب شده توسط الگوریتم اینستاگرام را مشاهده می‌کنند. سپس آن‌ها این گزینه را دارند که با استفاده از کانال‌های موضوع در بالای صفحه، عمیق‌تر در موضوعات محتوایی خاص غوطه‌ور شوند. نیمی از حساب‌های اینستاگرام هر ماه از Explore بازدید می‌کنند و می‌توان گفت اهمیت به این مورد یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام است. این یک فرصت بزرگ برای برندهایی است که به دنبال افزایش مخاطبان خود هستند.

مکان خود را تگ کنید

مکان خود را تگ کنید

اضافه ‌کردن مکان به پست‌های شما یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام است. اگر کسب‌وکار شما دارای مکان فیزیکی است، مطمئن شوید که آن را تگ کرده و مشتریان را به انجام همین کار تشویق کنید. سپس کاربران می‌توانند روی آن مکان کلیک کنند و تمام عکس‌ها و داستان‌های ارسال شده از فروشگاه، رستوران یا دفتر شما را مشاهده کنند. این می‌تواند به معرفی برند شما و (حساب اینستاگرام) در معرض دید افراد بیشتری کمک کند.

کاربران مرتبط را تگ کنید

می‌توانید کاربران اینستاگرامی را که در عکس‌هایتان نشان داده‌اند، با ذکر @ در کپشن یا با استفاده از قابلیت برچسب‌گذاری اینستاگرام در پست، تگ کنید. در هر صورت، وقتی این کار را انجام دهید، اعلانی دریافت خواهند کرد. تگ کردن شخصی آن‌ها را تشویق می‌کند تا با پست ارتباط برقرار کنند و آن را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند. پست شما همچنین در تب Tagged در پروفایل اینستاگرام آن‌ها ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوانید
یوتیوب مارکتینگ چیست ؟

همچنین می‌توانید کاربران مرتبط را در استوری اینستاگرام خود تگ کنید. سپس، آن‌ها می‌توانند تنها با چند ضربه، محتوا را در استوری خود دوباره به اشتراک بگذارند. اگر این کار را انجام دهند، همه کسانی که استوری خود را مشاهده می‌کنند، نام کاربری شما را می‌بینند و می‌توانند به صفحه شما بروند.

حساب ‌های مربوطه را دنبال کنید

تنها زمانی باید افراد را در یک پست اینستاگرام تگ کنید که محتوا مستقیما با آ‌ن‌ها مرتبط باشد. اما شما می‌توانید هرکسی را که دوست دارید دنبال کنید و هنگامی که کاربر را در اینستاگرام دنبال می‌کنید، احتمال زیادی وجود دارد که فید شما را بررسی کند. اگر فید اینستاگرام شما مملو از محتوای قانع‌ کننده و مرتبط با علایق آن‌ها باشد، احتمالا آن‌ها شما را دنبال خواهند کرد و می‌توان گفت دنبال‌ کردن صفحه‌های مرتبط یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام است.

بخش «پیشنهاد شده برای شما» اینستاگرام نیز منبعی عالی برای یافتن حساب‌های مرتبط برای دنبال ‌کردن است. این در فید شما بین پست‌ها یا در سمت راست صفحه در رایانه ظاهر می‌شود.

با جوامع موجود درگیر شوید

با لایک کردن، نظر دادن و به ‌اشتراک ‌گذاری محتوا از دیگر کاربران معتبر جامعه خود درگیر شوید. از نظرات عمومی (مانند “پست عالی!”) که به نظر می‌رسد از ربات‌ها آمده است خودداری کنید.

با اینفلوئنسرها در جایگاه خود، کار کنید

در این جا یک آمار مهم برای هرکسی که در مورد چگونگی جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام فکر می‌کند وجود دارد: 60 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که پس از مشاهده تبلیغ توسط شخص مورد اعتماد خود، آن را در اینستاگرام دنبال می‌کنند. تبلیغات توسط بلاگرها می‌تواند یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام باشد.

با صفحه‌ های دیگر همکاری کنید

از تعامل با سایر صفحه‌ها نترسید تا ببینید آیا راهی برای همکاری در اینستاگرام وجود دارد یا خیر. نوع صحیح همکاری می‌تواند به همه افراد درگیر کمک کند تا فالوورهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشند.

استوری ‌های اینستاگرام را در آغوش بگیرید

استوری یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام

ما قبلا در چندین نکته به استوری که به عنوان یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام می باشد، اشاره کرده‌ایم. اما ارزش دارد که این ویژگی را به طور خاص بررسی کنیم. به عبارت ساده، اگر دنبال‌کننده‌های اینستاگرام بیشتری می‌خواهید، باید از استوری اینستاگرام استفاده کنید. روزانه نیم میلیارد اکانت اینستاگرام از استوری استفاده می‌کنند و 45 درصد از پربازدیدترین استوری‌ها مربوط به مشاغل هستند.

در استوری ‌های خود از ویژگی ‌های تعاملی استفاده کنید

استوری‌های اینستاگرام بسیاری از ویژگی‌های تعاملی را برای جذب کاربران ارائه می‌دهد، مانند نظرسنجی، سوال و استیکر چت. نکات برجسته استوری به شما فرصتی می‌دهد تا برند خود را به افرادی که از نمایه شما بازدید می‌کنند، معرفی کنید. این نکات برجسته را با انبوهی از اطلاعات و محتوای عالی پر کنید تا به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که دقیقا چرا باید روی دنبال‌کردن کلیک کنند. از عکس‌های روی جلد روی های‌لایت‌های خود نیز به ‌خوبی استفاده کنید.

یک همکاری لایو اینستاگرام را امتحان کنید

اینستاگرام مکان مناسبی برای استفاده از ویدئوهای زنده است، روندی که در رسانه‌های اجتماعی همچنان درحال‌رشد است. از طریق ویژگی‌های تعاملی مانند پرسش‌ها و نظرات، می‌توانید در زمان واقعی با بینندگان تعامل داشته باشید و این تعامل ارزشمند را ایجاد کنید که می‌تواند به افزایش دسترسی شما به مخاطبانتان کمک کند.

IGTV را امتحان کنید

ویدئوهای IGTV می‌توانند تا یک ساعت طول بکشند و به شما امکان می‌دهند موضوعات را عمیقا بررسی کنید. شما همچنین می‌توانید یک سریال IGTV ایجاد کنید که بینندگان را تشویق می‌کند تا به‌ جای تماشای یک ویدئو و ادامه دادن، حساب شما را دنبال کنند. پست‌های IGTV چهار برابر بزرگ‌تر از عکس‌ها در برگه کاوش ظاهر می‌شوند و یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید
تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

یک فیلتر AR ایجاد کنید

یک فیلتر AR ایجاد کنید

فیلترهای واقعیت افزوده برای استوری‌های اینستاگرام، جلوه‌های عکسی هستند که اینستاگرامرها می‌توانند از آن‌ها برای اصلاح عکس‌های گرفته شده از طریق دوربین جلو و پشت تلفن همراه خود استفاده کنند. اکنون هر کاربر اینستاگرام می‌تواند یک فیلتر AR ایجاد کند. فیلترهایی که ایجاد می‌کنید در بخشی از نمایه اینستاگرام شما که با نماد چهره مشخص شده استقرار می‌گیرند.

اگر فیلتر شما تبلیغاتی نباشد، در گالری افکت‌های استوری اینستاگرام نیز ظاهر می‌شود، جایی که هر اینستاگرامر می‌تواند آن را پیدا کند. هر زمان که شخصی از فیلتر AR شما استفاده می‌کند، نام حساب شما در گوشه سمت چپ بالا ظاهر می‌شود. قابل کلیک است و می‌تواند بازدیدکنندگان جدید بیشتری را به نمایه شما هدایت کند و یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام می‌باشد.

به طور مداوم پست بگذارید

دنبال‌ کنندگان فعلی شما می‌خواهند محتوای شما را ببینند. به همین دلیل در وهله اول شما را دنبال کردند. همانطور که قبلا اشاره کردیم، هنگامی که کاربران با پست‌های شما تعامل برقرار می‌کنند، افزایش تعامل به شما الگوریتم خوبی می‌دهد؛ بنابراین به فالوورهای فعلی خود چیزی عالی برای تعامل می‌دهید. پست‌های شما می‌تواند به جذب فالوورهای جدید اینستاگرام نیز کمک کند.

در زمان مناسب پست بگذارید

در زمان مناسب پست بگذارید

اینستاگرام به‌جای فید زمانی از الگوریتم استفاده می‌کند. با این ‌حال، زمان‌بندی همچنان مهم است، زیرا یکی از سیگنال‌هایی است که الگوریتم در نظر می‌گیرد. می‌توان گفت گذاشتن پست در زمان مناسب یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام به شمار می‌رود.

تبلیغات در اینستاگرام را در نظر بگیرید

خب، این دقیقا راهی برای دریافت فالوور رایگان اینستاگرام نیست. اما تبلیغات اینستاگرام می‌تواند راه قدرتمندی برای دستیابی سریع به فالوورهای جدید باشد و محتوای شما را در مقابل افرادی قرار دهد که در غیر این صورت آن را نمی‌بینند و یکی از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام است. بر خلاف خرید فالوور، استفاده از تبلیغات اینستاگرام یک راه کاملا قانونی و موثر برای به ‌دست ‌آوردن سریع فالوور اینستاگرام با سرمایه‌گذاری اندک است.

از Instagram Insights بیاموزید

از Instagram Insights بیاموزید

ابزارهای تجزیه‌وتحلیل اینستاگرام به شما داده‌هایی در مورد برداشت‌ها برای هر پست، همراه با دسترسی، تعامل، پست‌های برتر و موارد دیگر می‌دهد. شما می‌توانید با این ابزار به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام صفحه خود شناخت پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید اطلاعات جمعیت ‌شناختی مربوط به فالوورهای خود، از جمله جنسیت، سن و مکان را پیدا کنید.

در آخر

اگر به ‌تازگی اکانت اینستاگرام خود را راه‌اندازی کرده‌اید، قبل از اینکه حساب کاربری را در جای دیگری تبلیغ کنید، حتما محتوایی را پست کنید. شما باید برای شروع حداقل 12 پست را هدف‌گذاری کنید. آیدی شما همچنین یکی دیگر از بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام در زمان واقعی در رویدادها و کنفرانس‌های شبکه است. افرادی که شخصا با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید می‌توانند کد شما را اسکن کنند تا بدون نیاز به تایپ کردن آیدی شما، شما را دنبال کنند.

در این مقاله ما به بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام پرداختیم. امیدواریم این مطالب برای شما و صفحه‌های اجتماعی شما مفید باشد.


[yasr_visitor_votes size=”medium”]
به این صفحه امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *